Tirreno - Adriatico

Table

 RidersTeamsTime
1Michal Kwiatkowski
Team Sky
Team Sky25h 32' 56''
2Damiano Caruso
BMC Racing
BMC Racing+24''
3Geraint Thomas
Team Sky
Team Sky+32''
4Tiesj Benoot
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+1' 06''
5Adam Yates
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+1' 10''
6Mikel Landa
MOVISTAR
MOVISTAR+1' 13''
7Davide Formolo
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+1' 15''
8Jaime Rosón
MOVISTAR
MOVISTAR+1' 15''
9George Bennett
LOTTO NL - JUMBO
LOTTO NL - JUMBO+1' 16''
10Rigoberto Urán
EF Education First–Drapac p/b Cannondale
EF Education First–Drapac p/b Cannondale+1' 22''
11Vincenzo Nibali
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+1' 59''
12Fabio Aru
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+2' 02''
13Romain Bardet
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+2' 31''
14Domenico Pozzovivo
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+2' 34''
15Alexey Lutsenko
ASTANA PRO
ASTANA PRO+3' 07''
16Miguel Ángel López
ASTANA PRO
ASTANA PRO+3' 27''
17Louis Meintjes
Team Dimension Data
Team Dimension Data+3' 51''
18Bob Jungels
Quick-Step Floors
Quick-Step Floors+3' 56''
19Jan Polanc
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+4' 23''
20Greg Van Avermaet
BMC Racing
BMC Racing+4' 41''
21Ivan Santaromita
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini+5' 21''
22Diego Ulissi
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+6' 26''
23Kanstantsin Siutsou
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+6' 34''
24Edoardo Zardini
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia+8' 29''
25Philippe Gilbert
Quick-Step Floors
Quick-Step Floors+8' 35''
26Sergey Firsanov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+8' 44''
27Simon Špilak
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+8' 47''
28José Gonçalves
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+8' 58''
29Primož Roglic
LOTTO NL - JUMBO
LOTTO NL - JUMBO+9' 01''
30Steve Morabito
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+9' 18''
31Davide Villella
ASTANA PRO
ASTANA PRO+10' 47''
32Simon Clarke
EF Education First–Drapac p/b Cannondale
EF Education First–Drapac p/b Cannondale+11' 06''
33Fabio Felline
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+12' 31''
34Chris Froome
Team Sky
Team Sky+13' 31''
35Tanel Kangert
ASTANA PRO
ASTANA PRO+13' 33''
36Mathias Frank
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+15' 21''
37Rafal Majka
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+15' 39''
38Julien Vermote
Team Dimension Data
Team Dimension Data+16' 23''
39Andrey Amador
MOVISTAR
MOVISTAR+16' 47''
40Zdenek Štybar
Quick-Step Floors
Quick-Step Floors+18' 16''
41Matthieu Ladagnous
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+18' 17''
42Tosh Van der Sande
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+18' 44''
43Peter Sagan
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+19' 31''
44Jasper Stuyven
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+19' 46''
45Daryl Impey
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+19' 46''
46Luke Durbridge
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+19' 47''
47Tony Martin
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+19' 52''
48Vasil Kiryienka
Team Sky
Team Sky+20' 05''
49Jack Bauer
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+21' 39''
50Nathan Haas
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+21' 47''
51Nélson Oliveira
MOVISTAR
MOVISTAR+22' 46''
52Daniel Oss
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+22' 48''
53Gianni Moscon
Team Sky
Team Sky+23' 12''
54Simone Ponzi
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini+24' 16''
55Scott Thwaites
Team Dimension Data
Team Dimension Data+25' 26''
56Franco Pellizotti
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+26' 39''
57Davide Cimolai
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+27' 48''
58Edvald Boasson Hagen
Team Dimension Data
Team Dimension Data+27' 49''
59Kristijan Koren
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+27' 53''
60Michael Schär
BMC Racing
BMC Racing+28' 10''
61Antoine Duchesne
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+28' 13''
62Andriy Grivko
ASTANA PRO
ASTANA PRO+28' 20''
63Jorge Arcas
MOVISTAR
MOVISTAR+28' 26''
64Jens Keukeleire
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+28' 40''
65Sep Vanmarcke
EF Education First–Drapac p/b Cannondale
EF Education First–Drapac p/b Cannondale+28' 48''
66Marco Canola
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini+28' 57''
67Aleksander Vlasov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+29' 30''
68Michael Hepburn
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+31' 22''
69Dario Cataldo
ASTANA PRO
ASTANA PRO+31' 23''
70Jos van Emden
LOTTO NL - JUMBO
LOTTO NL - JUMBO+31' 25''
71Matteo Busato
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia+31' 55''
72Marcus Burghardt
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+32' 50''
73Nikolay Cherkasov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+33' 27''
74Oscar Gatto
ASTANA PRO
ASTANA PRO+34' 04''
75Tomasz Marczynski
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+34' 22''
76Marco Marcato
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+35' 41''
77Niki Terpstra
Quick-Step Floors
Quick-Step Floors+35' 59''
78Victor Campenaerts
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+36' 29''
79Rohan Dennis
BMC Racing
BMC Racing+36' 39''
80Jonathan Castroviejo
Team Sky
Team Sky+36' 44''
81Salvatore Puccio
Team Sky
Team Sky+37' 19''
82Nikolas Maes
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+37' 36''
83Clément Venturini
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+37' 53''
84Alexis Gougeard
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+38' 41''
85Jens Debusschere
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+38' 59''
86Boy van Poppel
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+40' 07''
87Aliaksandr Riabushenko
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+40' 09''
88Daniele Bennati
MOVISTAR
MOVISTAR+40' 45''
89Alberto Bettiol
BMC Racing
BMC Racing+41' 55''
90Alexandre Geniez
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+42' 01''
91Daniel Hoelgård
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+44' 24''
92Luka Mezgec
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+44' 33''
93Krists Neilands
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+45' 20''
94Lennard Kämna
Team Sunweb
Team Sunweb+45' 27''
95Maximiliano Richeze
Quick-Step Floors
Quick-Step Floors+45' 31''
96Sacha Modolo
EF Education First–Drapac p/b Cannondale
EF Education First–Drapac p/b Cannondale+45' 42''
97Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+45' 49''
98Alexander Foliforov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+46' 16''
99Nicola Bagioli
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini+46' 36''
100August Jensen
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+47' 07''
101Filippo Pozzato
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia+47' 17''
102Patrick Bevin
BMC Racing
BMC Racing+47' 20''
103Julien Duval
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+48' 49''
104Danny van Poppel
LOTTO NL - JUMBO
LOTTO NL - JUMBO+48' 54''
105Benoît Vaugrenard
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+49' 59''
106Stefan Küng
BMC Racing
BMC Racing+51' 11''
107Matthias Brändle
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+51' 58''
108Tom Van Asbroeck
EF Education First–Drapac p/b Cannondale
EF Education First–Drapac p/b Cannondale+52' 28''
109Alex Dowsett
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+52' 39''
110Eduard Michael Grosu
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini+52' 44''
111Simone Consonni
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+53' 25''
112Stepan Kurianov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+54' 17''
113Jacopo Mosca
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia+54' 21''
114Jasha Sütterlin
MOVISTAR
MOVISTAR+54' 26''
115Mads Pedersen
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+55' 14''
116Nikias Arndt
Team Sunweb
Team Sunweb+55' 52''
117Damiano Cunego
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini+56' 29''
118Marcel Kittel
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+56' 55''
119Kristian Sbaragli
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+57' 01''
120Sho Hatsuyama
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini+57' 38''
121Rick Zabel
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+57' 39''
122Ryan Mullen
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+58' 10''
123Dennis van Winden
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+58' 11''
124Chad Haga
Team Sunweb
Team Sunweb+58' 50''
125Marc Sarreau
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+1h 00' 36''
126Maciej Bodnar
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+1h 00' 42''
127Maarten Wynants
LOTTO NL - JUMBO
LOTTO NL - JUMBO+1h 01' 20''
128Taylor Phinney
EF Education First–Drapac p/b Cannondale
EF Education First–Drapac p/b Cannondale+1h 01' 25''
129Artem Nych
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+1h 02' 09''
130Marco Coledan
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia+1h 02' 17''
131Jakub Mareczko
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia+1h 02' 39''
132Filippo Ganna
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+1h 03' 17''
133Igor Boev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+1h 03' 19''
134Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+1h 03' 57''
135Liam Bertazzo
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia+1h 17' 04''