Giro di Sicilia

Table

 RidersTeamsTime
1Brandon McNulty
Rally - UHC Cycling
Rally - UHC Cycling18h 07' 24''
2Guillaume Martin
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+42''
3Fausto Masnada
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+56''
4Aleksander Vlasov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+1' 11''
5Giovanni Visconti
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+1' 24''
6Jan Polanc
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+1' 34''
7Dáyer Quintana
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+2' 02''
8Mauro Finetto
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+2' 03''
9Michel Ries
Kometa Cycling Team
Kometa Cycling Team+2' 11''
10Simone Petilli
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+2' 16''
11Matteo Badilatti
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+2' 21''
12Odd Christian Eiking
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+3' 25''
13Edoardo Zardini
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+3' 33''
14Juan Pedro López
Kometa Cycling Team
Kometa Cycling Team+3' 36''
15Alejandro Osorio
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+3' 58''
16Simone Velasco
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+4' 08''
17Manuel Senni
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+4' 12''
18Gavin Mannion
Rally - UHC Cycling
Rally - UHC Cycling+4' 47''
19Federico Zurlo
Giotti Victoria
Giotti Victoria+5' 02''
20Johnatan Cañaveral
Coldeportes - Bicicletas Strongman
Coldeportes - Bicicletas Strongman+5' 11''
21Sindre Lunke
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+6' 14''
22Stefano Oldani
Kometa Cycling Team
Kometa Cycling Team+6' 24''
23Davide Gabburo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+7' 07''
24Aleksey Rybalkin
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+7' 21''
25Lucas Eriksson
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+7' 37''
26Marco Tizza
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - Prodir+7' 51''
27Paolo Totò
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis+7' 51''
28Mattia Cattaneo
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+8' 34''
29Miguel Flórez
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+8' 40''
30Andrea Bagioli
Team Colpack
Team Colpack+11' 08''
31Pierpaolo Ficara
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - Prodir+12' 44''
32Paul Double
Team Colpack
Team Colpack+14' 11''
33Fabien Doubey
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+14' 49''
34Sergey Shilov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+15' 43''
35Bart De Clercq
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+16' 38''
36Colin Joyce
Rally - UHC Cycling
Rally - UHC Cycling+17' 19''
37Rob Britton
Rally - UHC Cycling
Rally - UHC Cycling+17' 45''
38Delio Fernández
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+18' 14''
39Javier Moreno
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+18' 59''
40Alessandro Tonelli
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+19' 00''
41Óscar Quiroz
Coldeportes - Bicicletas Strongman
Coldeportes - Bicicletas Strongman+20' 07''
42Kristian Sbaragli
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+20' 32''
43Matteo Montaguti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+20' 47''
44Ivan Martinelli
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+21' 12''
45Krister Hagen
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+21' 13''
46Manuel Belletti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+22' 53''
47Emanuele Onesti
Giotti Victoria
Giotti Victoria+23' 11''
48Diego Cano
Coldeportes - Bicicletas Strongman
Coldeportes - Bicicletas Strongman+23' 13''
49Antonio Puppio
Kometa Cycling Team
Kometa Cycling Team+24' 07''
50Sebastian Schönberger
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+24' 12''
51Andreas Stokbro
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+25' 16''
52Isaac Cantón
Kometa Cycling Team
Kometa Cycling Team+25' 17''
53Andreas Kron
Riwal - Readynez Cycling Team
Riwal - Readynez Cycling Team+25' 51''
54Edwin Ávila
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+26' 07''
55Wesley Kreder
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+26' 46''
56Denis Marian Vulcan
Giotti Victoria
Giotti Victoria+26' 57''
57Kyle Murphy
Rally - UHC Cycling
Rally - UHC Cycling+27' 48''
58Marco Minnaard
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+27' 50''
59Petr Rikunov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+28' 03''
60Diego Pablo Sevilla
Kometa Cycling Team
Kometa Cycling Team+28' 32''
61Ivan Rovnyi
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+29' 47''
62Marco Bernardinetti
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - Prodir+30' 46''
63Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+31' 15''
64Marco Maronese
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+32' 01''
65Vincenzo Albanese
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+32' 02''
66Davide Baldaccini
Team Colpack
Team Colpack+32' 43''
67Antonio Di Sante
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis+33' 44''
68Damiano Cima
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+34' 00''
69Sho Hatsuyama
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+34' 00''
70Federico Burchio
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+34' 32''
71Hamish Schreurs
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+36' 17''
72Kristijan Ðurasek
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+36' 49''
73Viesturs Lukševics
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - Prodir+37' 56''
74Umberto Orsini
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+37' 58''
75Lucas De Rossi
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+37' 58''
76Dario Puccioni
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis+38' 54''
77Franco Orocito
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+51' 24''